چاپ لوگو انصار

زمانی یک لوگو اثرگذاری خوبی خواهد داشت که یک طراحی ایده‌آلی روی آن انجام بگیرد. پس لازم است که در طراحی لوگو چند اصل اساسی رعایت شود تا نتیجه کار، بازخورد خوبی داشته باشد.

در ابتدا شما باید به دنبال یک طرح ساده‌ای باشد که جزئیات اضافی نداشته باشد. هرگونه علامت اضافی و شلوغی در لوگو، کیفیت کار شما را پایین می‌آورد. لوگو طراحی شده نباید محدودیت داشته باشد، یعنی محدود به زمان خاصی نباشد.

همچنین سعی کنید لوگوی‌ همه جانبه طراحی کنید، مخصوصا اگر مشتریان شما طیف وسیعی از افراد هستند. اگر بازه سنتی متغییر دارید، حتما رنگبندی مناسبی باید انتخاب کنید. لوگو در عین داشتن طراحی حرفه‌ای باید خوانایی راحتی داشته باشد تا افراد مختلف بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. همسو بودن طرح لوگو با عرف جامعه بسیار مهم است و می‌تواند ارتباط نزدیکی با مخاطبان برقرار کند.

طراحی لوگو چاپ انصار خاص

لوگو یک نوع علامت تجاری خاصی است که می‌تواند به محصول اعتبار بخشیده و به زیبایی ظاهری آن بیفزاید. با این توصیفات لوگو یک طرح بسیار مهمی است که باید زیبایی ظاهری خاصی داشته باشد تا بتواند به راحتی مشتریان را به سمت خود جلب کند. اغلب لوگوها با طراحی‌های خاص توانسته‌اند در برندسازی محصولات نقش موثری داشته باشند.

سادگی در طراحی لوگو‌

بیشتر افراد بر این باور هستند که هرچه‌ قدر طرحی پیچیدگی زیادتری داشته باشد، می‌تواند مخاطبان را شگفت زده‌تر کند. اما در مورد طراحی لوگو این گونه نیست. هرچه قدر طرح اجرا شده بر روی لوگو ساده‌تر و واضح‌تر باشد، می‌تواند در بازه زمانی کوتاه نظر مخاطب را به خود جلب نماید.

سادگی لوگو باعث ایجاد ارتباط سریعتر با مخاطبان شده و تاثیر عمیق‌تری خواهد گذاشت. پس هدف از طراحی لوگو در ابتدا، ارائه یک طرح مفهومی در عین سادگی است.

ثبات در طول زمان

مشاهده شده برخی از کسب و کارها در طول دوره کاری خود و با گذشت زمان، تغییراتی در لوگو های خود ایجاد می‌کنند. انجام این کار چندان پسندیده نبوده و موجب سردرگمی مخاطبان می‌شود.

شما در ابتدای کار باید از یک طرح پسندیده استفاده کنید که دیگر نیازی به ایجاد تغییر در آن نباشد. به عبارتی دیگر ایجاد تغییر در ظاهر لوگو، اعتماد مشتری را از بیزینس شما سلب می‌کند، زیرا بر این باور است که شما از هدف کاری خود اطمینان ندارید.

سایز بندی‌های مختلف

طراحی لوگو باید به گونه‌ای انجام شود که بتوان آن را در سازهای مختلف کوچک، بزرگ و متوسط استفاده کرد. در واقع لوگوها باید به گونه‌ای باشد که با تغییر سایز جزئیات هم به وضوح قابل مشاهده باش

. لوگوهای مختلفی در محصولات تبلیغاتی بر روی کالاها و بسته‌بندی‌ها استفاده می‌شود، به همین خاطر لازم است که در اندازه‌های مختلف امکان تطبیق آنها وجود داشته باشد.

قابلیت ثبت لوگو‌

لوگوهای طراحی شده باید به صورت منحصر به فرد باشند یعنی هیچگونه تقلید و شبیه‌سازی برای آنها انجام نگیرد. در این صورت است که شما می‌توانید لوگو را ثبت کرده و اقدام به برندسازی کسب و کار خود نمایید.

ثبت کردن لوگو می‌تواند به رشد یک برند کمک زیادی کند، از طرفی از نظر قانونی و اخلاقی اعتبار بسیار بالایی خواهد داشت.

ویژگی‌های یک لوگو حرفه‌ای

لوگو خوب می‌تواند برند سازی خوبی هم انجام دهد. برای داشتن یک لوگو خوب و حرفه‌ای، لازم است به برخی مشخصات و ویژگی‌های خاص آن دقت کنیم. همانطوری که در بالا به آن اشاره کردیم، یک رنگ خوب می‌تواند برای شناسایی هویت یک برند برای مخاطبان، اهمیت زیادی داشته باشد.

از لحاظ ظاهر، رنگ لوگو طراحی شده باید به گونه‌ای باشد که بتواند بر مخاطبان خود تاثیر عمیقی داشته باشد. در واقع مخاطبان به محض مشاهده لوگو بتوانند ناخودآگاه ذهنیت خود را به سمت برند مربوطه هدایت کنند.

در این زمان است که می‌توانیم بگوئیم این لوگو قدرت برقراری ارتباط قوی داشته و قدرتمند عمل می‌کند. استفاده از نام و نشان تجاری مناسب، رنگ‌های درخور و فونت گیرا، تماما مولفه‌هایی هستند که باید به آنها پرداخته شود.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart